Dlaczego warto dbać o układ klimatyzacji?

System wentylacyjny wdmuchuje ciepłe lub zimne powietrze do wnętrza pojazdu. Powietrze musi przejść przez parownik, gdzie nagromadzone zanieczyszczenia uniemożliwiają jego swobodny przepływ. Brud, resztki nikotyny, pyłki oraz inne zanieczyszczenia zatykają przestrzenie pomiędzy żebrami skraplacza, co utrudnia przepływ powietrza przez system wentylacyjny. Nagromadzone zanieczyszczenia mogą zbierać wilgoć i zamarzać, w czasie kiedy klimatyzacja jest włączona. Ciągłe zamarzanie i tajenie rozszerza i kurczy cewki parownika, co może prowadzić do wycieków substancji chodzącej i koniczności wymiany skraplacza.
Kryjące się w systemie wentylacyjnym pleśnie, bakterie, zarodniki, czy grzyby dostają się do kabiny pojazdu, każdorazowo kiedy włączone jest ogrzewanie lub chłodzenie. Może to powodować alergie, astmę, czy choroby dróg oddechowych.

Dezynfekcja klimatyzacji

270 zł + filtr pyłków i kurzu*

Piana czyszcząca

Preparat przeznaczony jest do mycia parownika i układu klimatyzacji. Preparat w formie aktywnej piany wypełnia całkowicie wnętrze parownika wraz z obudową usuwając źródło nieprzyjemnych zapachów w układzie klimatyzacji. Po zaaplikowaniu preparatu całość zanieczyszczeń spływa odpływem układu klimatyzacji. Dodatkowo preparat pozostawia chemiczna warstwę aseptyczną na parowniku przez co nie rozwija się grzyb i pleśnie. Zapewni większy przepływ podczas chłodzenia/ ogrzewania, zimne powietrze będzie chłodniejsze i świeże przez cały rok. Składniki zawarte w aktywnej pianie są nietoksyczne, nieżrące i ulegają biodegradacji.

Zapach

Usuwa nieprzyjemne zapachy spowodowane potem, dymem papierosowym, pleśnią i grzybami. Odświeża wnętrze kabiny pojazdu, wloty powietrza, podsufitkę, tapicerkę foteli. Pozostawia świeży zapach.

Zapach i piana czyszcząca

Przegląd z uzupełnieniem
czynnika i dezynfekcja klimatyzacji

400 zł + filtr pyłków i kurzu*
+ czynnik chłodniczy**

 

Uzupełnienie czynnika chłodniczego wraz z wymianą oleju w sprężarce i sprawdzeniem szczelności układu, gwarantuje wyciszenie pracy sprężarki i wydłużenie eksploatacji jej elementów. Następuje poprawa pracy układu. Przez co szybciej uzyskiwana jest pożądana temperatura we wnętrzu pojazdu. Zapewnia również wydłużenie żywotności sprężarki klimatyzacji.

Przegląd z uzupełnieniem
czynnika i dezynfekcja klimatyzacji - zgłoś się

Skontaktuj się z nami.

Wyślij

Dziękujemy za wypełnienie formularza.
Nasz przedstawiciel skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

 
* zakres cenowy filtra od 100zł do 260zł
** czynnik chłodniczy nowej generacji R1234YF – 1zł brutto za 1g, czynnik chłodniczy R134A – 0,10zł brutto za 1g
Grupa Krotoski-Cichy Warszawa