Gotowy do startu.
Nowe Audi SQ5 TFSI

Już jest! Nowe Audi SQ5 TFSI zachwyca doskonałymi parametrami technicznymi, codzienną użytecznością, postępową technologią i wyposażeniem. Nowo opracowany 3-litrowy silnik V6 TFSI dostarcza 260 kW (365 KM) mocy i katapultuje Audi SQ5 TFSI w 5,4 sekundy od 0 do 100 km/h, czemu towarzyszy charakterystyczny dźwięk silnika. Wyraźne kontury, charakterystyczne dla serii S wloty powietrza polakierowane w kolorze tytanowej czerni i sportowe listwy drzwiowe, akcentują wzornictwo modeli Q cechami modeli S. Nic tylko wsiadamy. Gotowi do startu? Start!

Mocny jak sprinter
Wysoce wydajny silnik V6 TFSI o mocy 260 kW (365 KM) i maksymalnym momencie obrotowym 500 Nm przyspiesza w 5,4 sekundy od 0 do 100 km/h. Maksymalna prędkość to 250 km/h. Silnik wspierają robiące wrażenie technologie. Między innymi, standardowy napęd na cztery koła quattro z opcjonalnym sportowym dyferencjałem i specyficznym dla serii S adaptacyjnym zawieszeniem pneumatycznym. Ośmiobiegowa skrzynia tiptronic zapewnia szybką i wygodną zmianę biegów. Mechanizm reaguje teraz jeszcze lepiej. Dzięki temu Audi SQ5 TFSI doskonale spisuje się na zakrętach i nierównych drogach.
Elegancki jak akrobata
Już na pierwszy rzut oka, wiele detali podkreśla ambicje nowego Audi SQ5. Sportowe, wyraziste zderzaki z przodu i z tyłu uzupełniono o charakterystyczne dla modeli typu S wloty powietrza o mocno zarysowanych konturach oraz o dyfuzor z osłoną chłodnicy o strukturze plastra miodu. Typowa dla modeli S kratownica osłony chłodnicy Singleframe ma podwójne aluminiowe żebra i kontrastowe elementy w matowym kolorze szary Twilight. Osadzone na czerwonym rombie logo S zdobi karoserię w kilku miejscach. Czarny lakier metallic (panther black) jest dostępny wyłącznie w modelu SQ5 TFSI. Podwójna końcówka układu wydechowego z podwójnym przepływem i czerwone logo S gwarantują dynamiczny wygląd. Emblemat V6 na progach bocznych podkreśla siłę SQ5 TFSI już na pierwszy rzut oka.
Witaj we wnętrzu emanującym mocą
Już na pierwszy rzut oka wnętrze zachwyca technologią Infotainment oraz wysokiej jakości wykonaniem. Standardowe wyposażenie zostało udoskonalone: sportowe fotele pokryte Alcantarą i skórą z tłoczeniami charakterystycznymi dla serii S i podświetlanymi progami z literą S są dostępne w standardzie, podobnie jak 3-ramienna skórzana sportowa kierownica z rozszerzonym zestawem funkcji (multifunction plus) i emblematem S. Dostępne są także elementy Infotainment, takie jak wirtualny kokpit Audi, lub detale wzornicze takie jak aplikacje dekoracyjne z włókna węglowego. Na życzenie klienta możliwa jest regulacja wzdłużna i pochylenie trzyczęściowego tylnego siedzenia. W zależności od położenia tylnej kanapy, przestrzeń bagażowa ma pojemność 500 do 610 litrów. Przy całkowicie złożonym tylnym oparciu, zmieści się tam nawet 1550 litrów. Dalsze standardowe wyposażenie to 20-calowe felgi aluminiowe z ułożonymi w gwiazdę 5-cioma podwójnymi ramionami, reflektory diodowe i charakterystyczny dla modeli typu S system kontroli zawieszenia.
Grupa Krotoski-Cichy Warszawa