TFSI® - Niezawodność i moc.

Audi cylinder on demand - Inteligencja i innowacyjność.
Technologia Audi cylinder on demand to nowoczesne rozwiązanie mające na celu oszczędność paliwa. W trybie częściowego obciążenia silnika cztery z ośmiu cylindrów silnika TFSI automatycznie się wyłączają. Wpływa to korzystnie na obniżenie poziomu paliwa i emisji CO2 przy zachowaniu niezmiennie wysokiej dynamiki jazdy.
quattro® - Bezpieczeństwo na każdym metrze drogi.
Napęd quattro to synonim maksymalnej przyczepności do podłoża dzięki zmiennemu rozkładowi momentu obrotowego między kołami przedniej i tylnej osi. Stały napęd na cztery koła jest realizowany przez centralny mechanizm różnicowy, który dostosowuje jego działanie do aktualnych warunków drogowych. quattro z opcjonalnym sportowym mechanizmem różnicowym zwiększa stabilność jazdy, dynamikę i zwrotność pojazdu, skutecznie zapobiegając pod- i nadsterowności. Udoskonalona trakcja przekłada się na większą satysfakcję z każdego pokonanego kilometra drogi. quattro nie pozwoli Ci stracić celu z oczu - ani na zakrętach, ani na prostych, ani na drogach o złej nawierzchni. Dzięki quattro Twoje S8 będzie trzymać się drogi jak gekon ściany!
tiptronic® - dynamika i komfort.
Ośmiostopniowa, automatyczna przekładnia z dynamicznym programem zmiany biegów (DSP) umożliwia błyskawiczną zmianę przełożenia z zachowaniem wartości momentu obrotowego.
Grupa Krotoski-Cichy Warszawa