Silnik 4.0 V8 TFSI

Najwyższe osiągi sportowe. Zaprojektowane przez naszych inżynierów

Imponujące przyspieszenie. Wywoływane przez krótkie naciśnięcie pedału gazu. Od 0 do 100 km/h w ciągu 4,6 sekundy. Z lekkością. Napędzany przez arcydzieło niemieckiej sztuki inżynieryjnej - silnik 4.0 -V8-TFSI.

W Audi S7 Sportback pracuje silnik 4.0 -V8-TFSI dysponujący nową, innowacyjną technologią cylinder on demand. Technologia ta dba o to, aby podczas jazdy z niższym obciążeniem wykorzystywane były cztery z ośmiu cylindrów - i aby jednocześnie nie można było tej zmiany poczuć. Silnik pracuje nadal spokojnie i z mocą, korzystając przy tym z mniejszej ilości paliwa i emitując mniej CO2.

Supersilnik - 4.0 TFSI
Wyposażony w innowacyjną technologię Audi cylinder on demand. Inteligentny i wydajny. Podczas jazdy z niższym obciążeniem cztery z ośmiu cylindrów wyłączają się. Niezauważalnie. Silnik nadal pracuje spokojnie i z mocą. Umożliwiając zredukowanie zużycia paliwa i zmniejszenie emisji CO2. Silnik 4.0 TFSI quattro o mocy 450 KM (331 kW) w Audi S7 Sportback jest zgodny z europejskim standardem emisji spalin EU6.
quattro® - stały napęd na cztery koła
Stały napęd quattro gwarantuje więcej przyjemności z jazdy samochodem - szczególnie na śliskich nawierzchniach. Jeśli koła jednej osi samochodu tracą przyczepność i powstaje zagrożenie, że zaczną buksować, siła napędowa w środkowym mechanizmie różnicowym przekierowywana jest na inne osie w sposób w pełni automatyczny i stały. Dzięki temu samochód ma lepsze przyspieszenie, prowadzenie boczne, poprawioną trakcję, większe bezpieczeństwo, a jego prowadzenie jest jeszcze przyjemniejsze.
S tronic® zapewnia podwójną oszczędność: czasu i energii
7-stopniowa przekładnia DSG S tronic to nie tylko połączenie dwóch przekładni, ale też sportowy charakter i wydajność. Wysoka sprawność i szybka zmiana biegów gwarantują jeszcze przyjemniejsze prowadzenie samochodu.
Grupa Krotoski-Cichy Warszawa