Silnik S w Audi S5 Cabriolet

Więcej dynamiki, więcej mocy. Po prostu S

Mocny i kompaktowy silnik V6 TFSI o mocy 245 kW (333 KM) gwarantuje intensywne przeżycia podczas jazdy. Innowacje takie jak napęd quattro® z samoblokującym centralnym mechanizmem różnicowym z selektywną regulacją momentu obrotowego na każdym z kół czynią S5 Cabriolet niezwykłym samochodem.

Silnik TFSI®

Silnik - serce Audi S5 Cabriolet. Moment obrotowy i przyspieszenie zachwycają już od pierwszych metrów. Jednostka 3.0 TFSI V6 spontanicznie reaguje na polecenia kierowcy, sześć cylindrów z turbodoładowaniem generuje moc 245 kW (333 KM). Tak jak w A5 Cabriolet także w S5 Cabriolet zastosowano efektywną technologię TFSI®. W 3.0 TFSI V6 zastosowano innowacyjny mechaniczny moduł doładowania z wykorzystaniem chłodnicy powietrza doładowującego co uczyniło z tej prężnej jednostki napędowej prawdziwy pakiet mocy - przy zachowaniu umiarkowanych wartości zużycia paliwa. Przyczynia się do tego również system Start-Stop, który po zatrzymaniu się samochodu samoczynnie wyłącza silnik i uruchamia go ponownie po zwolnieniu pedału hamulca. S5 Cabriolet są dostępne z 7-stopniową dwusprzęgłową przekładnią S tronic i napędem na cztery koła quattro®.

W przypadku tego silnika imponuje nie tylko sama wartość momentu obrotowego - 440 Nm, lecz także jego przebieg: przynajmniej 90% wartości przypada na zakres 2200-5900 obr./min. Żywiołowe reakcje i duża moc w szerokim zakresie obrotów sprawiają, że ta 6-cylindrowa jednostka zapewnia najwyższą dynamikę jazdy. Audi S5 Cabriolet przyspiesza do 100 km/h w czasie 5,4 sekundy.

Wartości zużycia paliwa i emisji:
Zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 8,5 l/100 km
Emisja CO2 w cyklu mieszanym: 199 g/km

Grupa Krotoski-Cichy Warszawa