Bardziej sportowy.
Audi S4 Avant

Z przodu osłona chłodnicy singleframe i zaakcentowane poziome linie z przodu podkreślają szerokość nowego Audi S4 Avant. Zderzak i wloty powietrza mają wyraziste kształty. Wiele części polakierowano w odcieniach matowej szarości, a chromowane zdobienia akcentują wybrane elementy.


Reflektory LED, z charakterystyczną sylwetką dolnej krawędzi, występują w standardzie z dynamicznymi kierunkowskazami z tyłu. Na życzenie dostępne są reflektory Audi Matrix LED, których dwanaście wysokowydajnych diod LED, oświetla drogę światłem podobnym do dziennego. Posiadają przy tym tak precyzyjną regulację, że nie oślepiają kierowców nadjeżdżających z przeciwka. Reflektory Audi Martix LED są wyposażone w dynamiczne kierunkowskazy także z przodu. Kolejną innowacją techniczną jest system zapobiegający odbijaniu światła od znaków drogowych. Jeżeli światło pada na mocno odbijającą powierzchnię znaku drogowego, zostanie ono przyciemnione o około jedną trzecią.

Opływowy kształt S4 Avant, z ostrymi liniami, to esencja marki Audi – sportowa elegancja o długości 4,75 m. Linie nadwozia z tyłu i z przodu podkreślają szerokość auta. Do tego osłona chłodnicy singleframe z podwójnymi aluminiowymi listwami.
Wloty powietrza z wyrazistymi konturami, zamykają poprzeczki w kształcie strzały, również pokryte aluminium. Dla zwiększenie aerodynamiki, kierują część powietrza dokładnie w nadkola..
Lusterka z obudowami w aluminium, usytuowane są nad mocno zarysowaną krawędzią boczną, a wyraziste kontury zewnętrznych listew progowych, podkreślają wyrafinowany wygląd S4 Avant. Tylna krawędź i spojler mocno opadają przy pokrywie bagażnika, poprawiając aerodynamikę. W tylny zderzak wkomponowano wąską, czarną kratownicę o strukturze plastra miodu, aluminiowy dyfuzor i cztery końcówki rur wydechowych.
Grupa Krotoski-Cichy Warszawa