Kwintesencja sportowego stylu. Audi S4 Avant

Nowe S4 Avant oferuje przeżycia i dynamikę na poziomie samochodu sportowego. Jego sylwetka jest teraz jeszcze bardziej wyrafinowana, a osiągi jeszcze lepsze. Silnik 3.0 TFSI o mocy 260 kW (354 KM) przyspiesza S4 Avant w 4,9 sekundy od 0 do 100 km/h, a potem dalej do maksymalnej prędkości 250 km/h. Pozwól ponieść się jego atletycznym kształtom, osiągom typowym dla samochodu sportowego i innowacjom technicznym – pod znakiem S.

Dynamika jazdy
Ośmiostopniowa skrzynia tiptronic zmienia biegi szybko i wygodnie. Niższe biegi są krótkie, co podkreśla sportowy charakter samochodu, wyższe posiadają długie przełożenia - dla zmniejszenia obrotów i zużycia paliwa. Standardowa konfiguracja napędu na cztery koła quattro również przyczynia się do sportowego prowadzenia S4 Avant. Moc silnika rozdzielana jest tak, że w trakcie zwykłej jazdy jej większość jest kierowana na oś tylną. Jeżeli to konieczne, większość mocy przechodzi na oś o lepszej trakcji.
Wysokie osiągi i niskie zużycie paliwa
Nowo opracowany silnik 3.0 TFSI wytwarza 260 kW (354 KM) mocy. Moment obrotowy o wartości 500 Nm dostępny jest w szerokim zakresie prędkości obrotowych, od 1300 do 4500 obr/min. Zużycie paliwa - przy wyższych osiągach i momencie obrotowym - jest znacznie mniejsze niż w poprzednim modelu. S4 Avant potrzebuje tylko 7,5 litra na 100 km i emituje jedynie 175 g CO2/km. Model ten przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,9 sekundy, a elektroniczne ograniczenie prędkości uruchamia się przy 250 km/h.
Imponujący design ze sportowymi detalami
Osłona chłodnicy singleframe i zaakcentowane poziome linie z przodu podkreślają szerokość auta. Zderzak i wloty powietrza mają wyraziste kształty. Wiele części pomalowano w odcieniach matowej szarości. Uwagę przyciągają atletyczne szczegóły, takie jak typowa krata osłony chłodnicy S, w ciemnoszarym odcieniu z podwójnymi listwami w kolorze aluminium. Efektowny wygląd zewnętrzny wieńczy podwójnie rozgałęziony układ wydechowy z chromowaną końcówką.
Bogate wyposażenie standardowe
Już w standardowej konfiguracji Audi S4 Avant robi wrażenie sportowymi akcentami, które dodają emocji dynamicznej jazdy. W wyposażeniu jest między innymi napęd na cztery koła quattro czy Audi drive select, ale również dodatki stylistyczne takie, jak podświetlane listwy progowe z literami S, reflektory LED i tylne światła LED z dynamicznymi kierunkowskazami. W standardzie S4 Avant oferuje też elektronicznie podnoszoną pokrywę bagażnika oraz relingi dachowe z anodyzowanego aluminium.
Grupa Krotoski-Cichy Warszawa