Z jeszcze większą mocą przed siebie. Nowe Audi S3 Sportback

Audi S3 Sportback napędza wzmocniony silnik 2.0 TFSI o mocy 228 kW (310 KM). Model ten ma też cechy zewnętrzne typowe dla rodziny S3, jak choćby charakterystyczny układ wydechowy z podwójnymi, okrągłymi, szeroko rozstawionymi rurami. Wyróżniający spojler na krawędzi dachu zwiększa przyczepność tego pięciodrzwiowego samochodu. Reflektory LED stanowią standardowe wyposażenie we wszystkich wersjach; czerwone szczęki hamulców na 17-calowych, wentylowanych tarczach hamulcowych są dostępne jako opcja.

Silnik
Więcej mocy, większy sportowy potencjał, więcej przyjemności z jazdy. Silnik 2.0 TFSI posiada teraz moc 228 kW (310 KM) i moment obrotowy 400 Nm. Zakres jego obrotów wynosi od 2000 do 5400 obr./min przy zastosowaniu skrzyni S tronic. Dzięki temu Audi S3 Sportback przyspiesza od 0 do 100 km/h w jedyne 4,6 sekundy, a potem do maksymalnej prędkości 250 km/h. W nowym Audi S3 Sportback moc przenoszona jest za pomocą manualnej skrzyni sześciobiegowej w lekkiej obudowie z magnezu, natomiast opcjonalnie dostępna jest też nowa siedmiobiegowa skrzynia S tronic.
Łączność
Zintegruj swój smartfon z dostępnym w Audi S3 systemem Audi Smartphone Interface. System korzysta z kolorowego wyświetlacza MMI o wysokiej rozdzielczości. Funkcja MMI Radio Plus jest zawarta w standardzie, natomiast MMI Navigation Plus z MMI Touch jest dostępna na życzenie. W zestawieniu z systemem Audi Connect użytkownik zyskuje dostęp do wielu funkcji online, w tym systemu nawigacji Google Earth™ i Google Street View™, informacji o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, a także informacji o celu podróży i warunkach pogodowych.
Wirtualny kokpit Audi
Szersza perspektywa: dzięki wirtualnemu kokpitowi Audi, wszystkie kluczowe informacje są zawsze w zasięgu wzroku kierowcy. 12,3-calowy wyświetlacz oferuje dwa tryby prezentacji danych. Klasyczny – przy którym wskaźniki przypominają tradycyjne zegary analogowe oraz tryb infotainment, gdzie wskaźniki schodzą na boczny plan, a eksponowana jest środkowa przestrzeń, wyświetlająca np. mapę nawigacji.
S od zewnątrz
Charakter Audi S3 Sportback jest czysto sportowy. Aluminiowe obudowy lusterek zewnętrznych, jednolita osłona chłodnicy z emblematem S i chromowanymi podwójnymi listwami to tylko przykłady elementów, które nadają Audi S3 niepowtarzalny sportowy wygląd. Wyrazisty tylny dyfuzor z typowym dla modelu S podwójnym układem wydechowym atrakcyjnie poszerza optycznie samochód.
Reflektory diodowe Audi Matrix
Noc staje się dniem. Dostępne jako opcja, reflektory diodowe Audi Matrix zapewniają jasne i równomierne oświetlenie drogi. Poszczególne diody załączają się lub gasną zależnie od sytuacji, tak aby w każdym momencie oświetlenie drogi było jak najbardziej precyzyjne. Diody posiadają dodatkowo 64 poziomy jasności. Światło padające na znaki drogowe ma ograniczoną siłę, aby odbijając się od nich, nie oślepiało kierowcy. Kierunkowskazy z dynamicznym sposobem sygnalizowania zostały zainstalowane także z tyłu.
Grupa Krotoski-Cichy Warszawa