Pełna radość z jazdy

4-litrowy silnik V8 TFSI posiada moc 412 kW (560 koni mechanicznych) i generuje maksymalny moment obrotowy wynoszący 700 Nm. To czysta moc, pewnie przenoszona na drogę stałym napędem na cztery koła quattro®. Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje zaledwie 3,9 sekundy. W cyklu ECE Biturbo V8 silnik zużywa tylko 9,5 litra paliwa na 100 km (221 g/km).

Moc i wydajność
Silnik 4.0 TFSI w nowym Audi RS 7 Sportback umożliwia przyspieszenie do 100 km/h w imponujące 3,9 sekundy. Opcjonalne pakiety dynamiczne powodują zwiększenie dopuszczalnej prędkości do 280 lub 305 km/h. Także w kwestii wydajności RS 7 Sportback przekonuje kierowców: przy częściowym obciążeniu system Audi cylinder on demand wyłącza cztery z ośmiu cylindrów. Silnik pracuje przy tym spokojnie i z pełną mocą. Zmniejsza się natomiast zużycie paliwa i emisja substancji szkodliwych.
quattro® - stały napęd na cztery koła
Stały napęd quattro® gwarantuje kierowcom jeszcze większą radość z jazdy - szczególnie na śliskiej nawierzchni. Jeśli koła jednej osi pojazdu tracą przyczepność i grożą buksowaniem, napęd zostaje przełożony na inną oś, w sposób automatyczny i bezpośredni. Rezultat: lepsze przyspieszenie, lepsze prowadzenie boczne oraz trakcja, zwiększone bezpieczeństwo I jeszcze więcej radości z jazdy.
Grupa Krotoski-Cichy Warszawa