Stonowane, a jednak sportowe.


Nowe Audi RS 7 Sportback performance

Nowe Audi RS 7 Sportback performance: lepsza dynamika, większa ekskluzywność, piekielna moc. Wydajność 4,0-litrowego silnika V8 TFSI poprawiono o 33 kW, co przekłada się na moc 445 kW (605 PS). Dodatkowo, funkcja overboost zapewnia wybitne przyspieszenie i przenoszenie mocy. Napęd na wszystkie koła quattro® przenosi moc na drogę w sposób bezkompromisowy.

Silnik

4,0-litrowy silnik V8 TFSI, znany z wcześniejszej wersji RS 7 Sportback, został zmodyfikowany i wykorzystany w nowym Audi RS 7 Sportback performance. Wysokowydajny model RS przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,7 sekundy – o 0,2 sekundy szybciej niż podstawowy model RS. Szczególną atrakcją jest oferowana przez silnik funkcja overboost, która w krótkim czasie pozwala kierowcy osiągnąć moment obrotowy 750 Nm. Kolejne 8,4 sekundy wystarczy, by RS 7 Sportback performance przekroczył barierę 200 km/h. Przy skorzystaniu z opcjonalnego pakietu Dynamic, prędkość maksymalna może zostać zwiększona z 250 do 280 lub 305 km/h.

Wygląd zewnętrzny

Stylistyka nowego Audi RS 7 Sportback jest wyjątkowa – dotyczy to nawet najmniejszych detali. Wyraziste cechy zewnętrzne czynią z RS 7 Sportback performance prawdziwego estetę. Na ten obraz składają się sportowe zderzaki z dużymi wlotami powietrza z przodu i silnie wyprofilowany tylny dyfuzor, a także typowy dla modeli RS czarna błyszcząca osłona chłodnicy single frame o strukturze plastra miodu oraz szerokie progi. Charakteru dodaje mu także wlot powietrza z logotypem quattro i wyrazistymi elementami w optyce matowego tytanu, jak choćby konstrukcja pojedynczego ożebrowania osłony chłodnicy, spojlery przednie i boczne osłony wlotów powietrza, listwy wykończeniowe szyb bocznych, zewnętrzne obudowy lusterek i górna krawędź tylnego dyfuzora.

Wnętrze

Wnętrze nowego Audi RS 7 Sportback performance to esencja ekskluzywności. Przednie fotele sportowe w RS są dostępne na życzenie z czarną tapicerką Alcantara/skóra z niebieskim romboidalnym pikowaniem. Dodatkowym walorem są dostępne jako opcja wstawki z niebieskiego włókna węglowego z kontrastującymi przeszyciami. Pierwszorzędne materiały i najwyższej klasy wykonawstwo. Okrągłe wskaźniki zostały wyposażone w czarne tło, białe podziałki i czerwone wskazówki. Przycisk funkcyjny, 3-ramienna skórzana kierownica sportowa, podświetlane listwy ozdobne progów drzwiowych, obrotomierz, duży wyświetlacz DIS i elektrycznie wysuwany ekran systemu Audi MMI Navigation plus – wszystkie one zostały ozdobione emblematem RS. Audi RS 7 Sportback performance oferuje swoim użytkownikom bagażnik o pojemności od 535 do 1390 litrów.

Silnik i napęd

Standardowa ośmiostopniowa przekładnia tiptronic została dostosowana do sportowego charakteru auta. Zmiana każdego z biegów przebiega szybko i elastycznie. Stały napęd na cztery koła quattro przenosi tę imponującą moc na osiągi jezdne i elastycznie rozdziela moment obrotowy, korzystając w zależności od potrzeb z centralnego mechanizmu różnicowego. W nowym RS 7 Sportback performance specjalnie dostosowane zawieszenie pneumatyczne jest dostępne, jako standard. Dzięki dynamicznej konfiguracji, zawieszenie pneumatyczne Audi adaptive air suspension obniża nadwozie o 20 milimetrów. Zintegrowany układ amortyzujący reaguje na warunki drogowe, styl jazdy użytkownika oraz tryb systemu Audi drive select.

Funkcje specjalne

RS 7 Sportback performance oferuje szeroką gamę akcesoriów dodatkowych. Opcjonalny pakiet stylistyczny RS performance z czarno-niebieskimi dodatkami stanowi dopełnienie dla standardowych foteli sportowych RS w postaci nowych pokrowców z Alcantary i skóry z romboidalnym pikowaniem oraz starannie dobranych kontrastowych przeszyć na podłokietnikach, elementach sterowania i dywanikach. Zestaw uzupełnia osłona kolan z Alcantary, ozdobiona wstawkami z niebieskiego włókna węglowego. Opcjonalnie do modeli z serii RS performance można zamówić także ekskluzywny kolor Ascari Blue Metallic. Zakres wyposażenia może zostać uzupełniony o indywidualnie dostosowane, matowe efekty lakiernicze, charakterystyczne dla Audi exclusive.

Grupa Krotoski-Cichy Warszawa