Przypływ adrenaliny.


Nowe Audi RS 6 Avant performance

Silnik

4,0-litrowy silnik V8 TFSI, znany z wcześniejszej wersji RS 6 Avant, został zmodyfikowany i wykorzystany w nowym Audi RS 6 Avant performance. Wysokowydajny model RS przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,7 sekundy – o 0,2 sekundy szybciej niż podstawowy model RS. Szczególną atrakcją jest oferowana przez silnik funkcja overboost, która w krótkim czasie pozwala kierowcy osiągnąć moment obrotowy 750 Nm. Kolejne 8,4 sekundy wystarczy, by RS 6 Avant performance przekroczył barierę 200 km/h. Przy skorzystaniu z opcjonalnego pakietu Dynamic, prędkość maksymalna może zostać zwiększona z 250 do 280 lub 305 km/h.

Wyposażenie zewnętrzne

Wyraziste detale stylistyczne nowego RS 6 Avant performance uwydatniają jego sportowe zacięcie. Składają się na nie sportowe zderzaki z dużymi wlotami powietrza z przodu i silnie wyprofilowany tylny dyfuzor, a także typowa dla modeli RS czarna błyszcząca osłona chłodnicy single frame o strukturze plastra miodu oraz ultra-szerokie progi. Charakteru dodaje jej także wlot powietrza z logotypem quattro i wyrazistymi elementami w optyce matowego tytanu, jak i: konstrukcja pojedynczego ożebrowania osłony chłodnicy, spojlery przednie i boczne osłony wlotów powietrza, listwy wykończeniowe szyb bocznych, zewnętrzne obudowy lusterek i górna krawędź tylnego dyfuzora.

Wnętrze

Wnętrze nowego Audi RS 6 Avant performance to przykład doskonałości najwyższej klasy. Przednie sportowe fotele w RS są dostępne na życzenie z czarną tapicerką Alcantara/skóra z niebieskim romboidalnym pikowaniem. Dodatkowym walorem są dostępne jako opcja wstawki z niebieskiego włókna węglowego z kontrastującymi przeszyciami. Okrągłe wskaźniki zostały wyposażone w czarne tło, białe podziałki i czerwone wskazówki. Przycisk funkcyjny, 3-ramienna skórzana kierownica sportowa, podświetlane listwy ozdobne progów drzwiowych, obrotomierz, duży wyświetlacz DIS i elektrycznie wysuwany monitor systemu MMI Navigation plus – wszystkie te elementy zdobi emblemat RS. Audi RS 6 Avant performance oferuje swoim użytkownikom bagażnik o pojemności od 565 do 1680 litrów.

Silnik i napęd

Standardowa ośmiostopniowa przekładnia tiptronic została dostosowana do sportowego charakteru auta. Zmiana każdego z biegów przebiega szybko i elastycznie. Stały napęd na cztery koła quattro przenosi tę imponującą moc na osiągi jezdne i elastycznie rozdziela moment obrotowy, korzystając w zależności od potrzeb z centralnego mechanizmu różnicowego. W nowym RS 6 Avant performance, specjalnie dostosowane zawieszenie pneumatyczne jest dostępne jako standard. Dzięki dynamicznej konfiguracji, zawieszenie pneumatyczne Audi adaptive air suspension obniża nadwozie o 20 milimetrów. Zintegrowany układ amortyzujący reaguje na warunki drogowe, styl jazdy użytkownika oraz tryb systemu Audi drive select.

Funkcje specjalne

RS 6 Avant performance oferuje szeroką gamę akcesoriów dodatkowych. Opcjonalny pakiet stylistyczny RS performance z czarno-niebieskimi dodatkami stanowi dopełnienie dla standardowych foteli sportowych RS w postaci nowych pokrowców z Alcantary i skóry z romboidalnym pikowaniem oraz starannie dobranych kontrastowych przeszyć na podłokietnikach, elementach sterowania i dywanikach. Zestaw uzupełnia osłona kolan z Alcantary, ozdobiona wstawkami z niebieskiego włókna węglowego. Standardowa powłoka lakiernicza w RS 6 Avant performance jest dostępna w kolorze szarym Nardo i czarnym Mythos. Opcjonalnie do modeli z serii RS performance można zamówić także ekskluzywny kolor Ascari Blue Metallic. Zakres wyposażenia może być uzupełniony o indywidualnie dostosowane, matowe efekty lakiernicze, charakterystyczne dla serii Audi exclusive.

Grupa Krotoski-Cichy Warszawa