Audi RS 4 Avant

Konsekwencja i efektywność

"Przewaga dzięki technice" to dewiza Audi, która zobowiązuje. Nie tylko w kwestii sportowego charakteru samochodów, ale i przyszłych koncepcji mobilności. Audi konsekwentnie realizuje innowacyjne koncepcje, podnosząc standardy efektywności w produkcji samochodów. Liczne sukcesy w rozwoju nowoczesnych rozwiązań technicznych gwarantują koncernowi Audi stałe miejsce w historii motoryzacji.

Rekuperacja
System rekuperacji w fazie hamowania lub hamowania silnikiem umożliwia dzięki specjalnej regulacji napięcia alternatora odzyskiwanie energii i jej magazynowanie w akumulatorze. Podczas przyspieszania pojazdu energia ta jest ponownie przekazywana do układu elektrycznego samochodu. Proces ten pozwala odciążyć alternator i jednocześnie redukuje zużycie paliwa.

S tronicR
Innowacyjna skrzynia automatyczna S tronicR łączy oszczędność konwencjonalnej przekładni manualnej z atutami nowoczesnej przekładni automatycznej. Układ sterujący zapewnia w trybie automatycznym błyskawiczną i niezwykle efektywną zmianę biegów. Duża różnica przełożeń przekładni umożliwia jazdę na wysokim biegu przy niskiej prędkości obrotowej.

Technologia LED
Zastosowane w światłach do jazdy dziennej, światłach tylnych i bocznych kierunkowskazach diody LED charakteryzują się długą żywotnością i zużywają znacznie mniej energii niż tradycyjne żarówki.

adaptive cruise control
Tempomat z automatyczną regulacją odległości między pojazdami adaptive cruise control rozpoznaje (w zakresie prędkości 30-200 km/h) przy pomocy czujnika radarowego pojazd jadący z przodu. Stała odległość między pojazdami jest utrzymywana wskutek automatycznego hamowania lub przyspieszania. Równomierna jazda przyczynia się w dużym stopniu do redukcji zużycia paliwa.

Wartości zużycia paliwa i emisji CO2:
Zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 10,7 l/100 km
Średnia emisja CO2: 249 g/km

Grupa Krotoski-Cichy Warszawa