Witaj w kabinie kierowcy.
Audi SQ7 TDI

Audi Q7 e-tron quattro oferuje najbardziej przestronne wnętrze w swoim segmencie. Rozsiądź się wygodnie i ciesz najwyższym komfortem, wygodą i dostępem do najnowszych technologii. W wirtualnym kokpicie Audi, wszystkie istotne w podróży informacje, wyświetlane są w wysokiej rozdzielczości na ekranie o przekątnej 12,3 cala.

Trzy tylne siedzenia wyposażone są w regulowane oparcia; mogą być również przesuwane w przód i w tył, wedle potrzeb pasażerów. Bateria litowo-jonowa umiejscowiona jest tak, by nie zmniejszać objętości bagażnika, którego standardowa pojemność wynosi 650 litrów i może zostać zwiększona do 1835 litrów. Elektryczne sterowanie pokrywą bagażnika znajduje się w standardowym wyposażeniu auta.

Elegancka stylistyka

Przestronność wnętrza podkreślają elementy stylistyki, takie jak obudowa, np. sufit nad kierowcą i pasażerem, ozdobne listwy lub liniowo uszeregowane kratki wentylacyjne. Dwuetapowe lakierowanie powierzchni daje szeroki wybór kombinacji zależnie od indywidualnych potrzeb. Zakres dostępnych tapicerek jest adekwatny do wysokiej klasy pojazdu. Wiele z materiałów dostępnych w projektowaniu stylistyki Audi jest nowością w rodzinie pojazdów Q. Wszystkie elementy cechuje – typowa dla Audi – najwyższa jakość.

Fascynująca technologia

Jednym z najciekawszych elementów wyposażenia modelu Q7 e-tron jest wirtualny kokpit Audi. Za pomocą zestawu cyfrowych urządzeń wyświetla on na 12,3-calowym ekranie wszelkie istotne informacje w formie wysokiej jakości wykresów. Kierowca może przywołać na wyświetlacz różne zestawy informacji, w tym specyficzne dla e-tron wskaźniki, na przykład miernik mocy. Duży ekran daje możliwość przełączenia się w tryb klasycznego tachometru lub wyświetlenia go jednocześnie z miernikiem mocy. Dodatkowo, zestaw wskaźników dostarcza informacji o przepływie energii, zasięgu (wartości numeryczne oraz wykresy), a także poziomie naładowania baterii.

Audi wykorzystuje również najnowszą technologię infotainment (informacyjno-rozrywkową). Głównym jej komponentem jest modułowa platforma, oparta na pokaźnej mocy obliczeniowej układu graficznego NVIDIA Tegra 30. System może być obsługiwany za pomocą głosu lub za pośrednictwem touchpadu MMI w nowo zaprojektowanym terminalu MMI.

Audi zamieściło również dodatkowe informacje, które wyświetlane są, gdy samochód pracuje w trybie elektrycznym. Dla przykładu, informacje o zużyciu energii wyświetlane są jednocześnie z naniesionym na mapę zasięgiem podróży. Co więcej, ustawienia ładowania i włączenia/wyłączenia klimatyzacji mogą zostać zaprogramowane według czasowego harmonogramu dostosowanego do potrzeb użytkownika, z uwzględnieniem zasobu energii i paliwa, godzin korzystania z pojazdu, a także pod kątem oszczędności.

W skład standardowego wyposażenia wchodzi również moduł łączący Q7 e-tron quattro z internetem. Wykorzystuje on superszybką technologię LTE, wyróżniającą ten samochód wśród dużych SUV-ów. Hotspot WiFi pozwala pasażerom przeglądać strony internetowe oraz wysyłać e-maile z urządzeń mobilnych. Kierowca może korzystać z licznych aplikacji i usług online. Spośród innych atrakcyjnych opcji wyposażenia wymienić należy tablet Audi, który dostarczy rozrywki dla pasażerów podróżujących na tylnych siedzeniach, a także system nagłośnienia Bose oraz Band & Olufsen, oferujący dźwięk w trybie 3D, a także Audi phone box z funkcją indukcyjnego ładowania telefonów komórkowych.