Zmieniaj świat. Nie codzienność.
Audi Q7 e-tron quattro

Sportowy, wygodny, wydajny: Audi Q7 e-tron quattro to pierwsza na świecie hybryda TDI plug-in wykorzystująca napęd quattro , a także pierwszy samochód Audi o takim napędzie. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 6,2 sekundy, przy spalaniu zaledwie 1,9 litra na 100 km.

Stylistyka
Nowe Audi Q7 e-tron quattro osiągnęło idealną równowagę pomiędzy precyzją wykonania i niewymuszoną elegancją. Wszystkie linie i powierzchnie wykończone są z najwyższą dokładnością i pełną świadomością kształtu oraz kompozycji, uwydatniając szerokość i solidność pojazdu. Zawarte w konstrukcji pokrywy bagażnika, słupki „D” to element typowy dla modeli Audi z rodziny Q.
Napęd
Chłodzona cieczą bateria litowo-jonowa składa się ze 168 ogniw wysokiej jakości. Posiada pojemność 17,3 kWh, co pozwala na przejechanie do 56 km w elektrycznym trybie jazdy - kolejny rekord w tym segmencie pojazdów. W nowym Q7 e-tron quattro zastosowano technologię ładowania dwufazowego, dzięki czemu ładować go można mocą do 7,2 KW. W rezultacie, zależnie od infrastruktury (gniazdo przemysłowe o odpowiedniej mocy) i od typu przewodu, akumulator można naładować w około dwie i pół godziny.
Wnętrze
Opcjonalny elektromechaniczny system dynamicznej kontroli toru jazdy zapewnia stabilność i zwinność oraz jeszcze większy komfort na zakrętach. Bardziej precyzyjne kierowanie sprzyja sportowej jeździe. Silnik 4.0 TDI otrzymał mocne wsparcie. Nowo zaprojektowana ośmiobiegowa skrzynia tiptronic zadziwia wysoką skutecznością i szybkimi przełożeniami, a napęd na cztery koła quattro doskonale przenosi całą moc na nawierzchnię drogi.

Audi Q7 e-tron quattro oferuje najbardziej przestronne wnętrze w swoim segmencie. Standardowa pojemność bagażnika wynosi 650 litrów i może zostać zwiększona do 1835 litrów. Przestronność wnętrza podkreślają elementy stylistyki, takie jak obudowa, np. sufit nad kierowcą i pasażerem, ozdobne listwy lub liniowo uszeregowane kratki wentylacyjne.
Grupa Krotoski-Cichy Warszawa