Wnętrze nowego Audi Q2.

Szeroko otwierające się drzwi i wysoki próg to cechy typowe dla samochodów SUV. Zwiększają one wygodę wejścia do wnętrza, mieszczącego pięć osób. Kierowca siedzi nisko przed kierownicą – w sposób typowy dla samochodów sportowych. Jak przystało na SUVa, ma przy tym jednocześnie dobrą widoczność.

W przedziale bagażowym mieści się 405 litrów, a po złożeniu tylnych foteli, pojemność ta zwiększa się do 1050 litrów. Istnieje możliwość wyboru automatycznej pokrywy bagażnika i trzysegmentowej kanapy tylnej. Środkowy segment może również posłużyć za duży przelot bagażowy - przydatny przy transportowaniu nart lub desek.

Wirtualny kokpit Audi i wyświetlacz danych na szybie

Kolejnym elementem wartym podkreślenia jest wirtualny kokpit Audi z 12,3-calowym ekranem prezentującym obraz o wysokiej rozdzielczości. Oferuje on dwa tryby wyświetlania: jeden z nich koncentruje się na obrotomierzu i prędkościomierzu, natomiast drugi skupia uwagę na systemie infotainment lub nawigacji. Obok wirtualnego kokpitu i systemu infotainment z najwyższej półki, w wyposażeniu Audi Q2 dostępny jest także wyświetlacz danych na przedniej szybie. Wyświetla on ważne informacje na przedniej szybie przedniej, dokładnie na poziomie wzroku kierowcy. Mogą to być dane dotyczące nawigacji, prędkości pojazdu albo komunikaty ostrzegawcze.

Dostosowanie do potrzeb

Nabywcy nowego Audi Q2 mogą dodać nieco od siebie do bardzo dobrze przygotowanego wnętrza samochodu. Elementy dekoracyjne, także obszyć foteli są dostępne w kolorach takich, jak na przykład żółty, pomarańczowy lub czerwony.. Obszycia foteli mogą być wykonane z różnych materiałów: od wysokiej klasy tkanin po najwyższej jakości tapicerkę skórzaną Feinnappa.

Opcjonalny pakiet oświetlenia LED sprawia, że w nocy wnętrze pojazdu wygląda niezwykle atrakcyjnie. W pełnej wersji, paski LED jednorodnym światłem oświetlają wykończenie z przodu panelu sterującego oraz podkładki na kolana. Dostępnych jest dziesięć kolorów oświetlenia.

Zużycie paliwa

Samochód nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży. Nie posiada jeszcze świadectwa zgodności i z tego względu nie podlega Dyrektywie 1999/94/WE.

Grupa Krotoski-Cichy Warszawa