Silniki Audi A1 Sportback

Efektywnoœć w każdym szczególe

Zająć miejsce i poczuć komfort w otoczeniu najwyższej jakości materiałów, perfekcyjnie dopracowanych szczegółów i szeregu inteligentnych urządzeń uprzyjemniających jazdę Audi Q5.

Ergonomiczne elementy obsługi znajdują się w bezpośrednim zasięgu kierowcy i informują go na bieżąco o najważniejszych parametrach jazdy. Komputer pokładowy z programem efektywności jazdy pomaga kierowcy zaoszczędzić paliwo. Jest on informowany o urządzeniach aktywnie pobierających energię, a także ma dostęp do racjonalnych wskazówek pozwalających na możliwie najoszczędniejszą jazdę. Pojazdy ze skrzynią manualną są dodatkowo wyposażone we wskaźnik biegu. Innowacyjnym rozwiązaniem jest też zintegrowany z komputerem pokładowym wskaźnik rozpoznawania zmęczenia kierowcy, który monitoruje i analizuje sposób prowadzenia samochodu przez kierowcę, zalecając przerwę na odpoczynek w przypadku rozpoznania objawów zmęczenia.

Kokpit
Nad deską rozdzielczą znajduje się duży ekran, który wyświetla czytelnie informacje z systemu radiowego lub opcjonalnego systemu nawigacji z MMIR. Dzięki systemowi MMI Navigation plus, prezentującemu mapy w obrazie trójwymiarowym, kierowca ma wygodny dostęp do różnorodnych urządzeń multimedialnych. W połączeniu z opcjonalnym telefonem samochodowym online z Bluetooth do dyspozycji podróżujących pozostaje też hotspot WiFi. Dzięki temu mają oni możliwość swobodnego "surfowania" po Internecie z użyciem własnych komputerów. Mogą też korzystać z licznych usług mobilności sieciowej oferowanych w ramach Audi connect.

Systemy multimedialne
Wnętrze Audi Q5 cieszy nie tylko zaawansowaną funkcjonalnością urządzeń, lecz także jakością dźwięku systemów nagłaśniających. Dzięki złączu multimedialnemu AUX-IN (od systemu radiowego concert) lub opcjonalnemu systemowi Audi music interface kierowca ma możliwość podłączenia i słuchania ulubionych utworów z iPoda lub innego wybranego urządzenia USB. Specjalnie dla miłośników muzyki Audi Q5 oferuje wysokiej jakości system nagłaśniający Bang & Olufsen Sound System.

Wnętrze
Z wygodnego siedzenia osadzonego nieco wyżej niż w innych samochodach kierowca Audi Q5 ogarnia wzrokiem całą drogę i pobocze. Luksusowe materiały lub na życzenie szlachetne gatunki skór gwarantują dobre samopoczucie podczas jazdy. Samochód zaskakuje przestronnym wnętrzem i możliwościami indywidualnych dostosowań do potrzeb użytkowników. Oparcie tylnych siedzeń można złożyć na odległość uruchamiając dźwigienkę w bagażniku. Z oferty wyposażenia dodatkowego można wybrać szklany dach panoramiczny optycznie powiększający wnętrze i oferujący pasażerom Q5 nowy wymiar podróżowania.

Bagażnik
Obszerny bagażnik pomieści wszystko, czego potrzeba, by miło spędzić urlop, weekend za miastem czy zrobić zakupy w supermarkecie. Dzięki niskiej krawędzi bagażnika pakowanie bagażu jest łatwiejsze. O pojemności bagażnika świadczy też jego szerokość: 1050 mm. Pod podłogą bagażnika znajduje się dodatkowy schowek*, który na życzenie można wyposażyć w praktyczną wanienkę na brudne przedmioty. Opcjonalne tylne siedzenia z otworem ułatwiającym przewóz długich przedmiotów można zamówić z dodatkową regulacją przesuwną (100 mm), co daje możliwość zwiększenia przestrzeni bagażowej. Całkowite rozłożenie tylnych siedzeń maksymalnie powiększa bagażnik.

* Nie dotyczy Audi Q5 hybrid quattro.

Grupa Krotoski-Cichy Warszawa