Audi Q5 hybrid

Z napędem na prąd

Audi Q5 hybrid quattro otwiera kolejny rozdział w historii rozwoju technologii wspierających efektywność. Nasza ambicja, by samochody były jeszcze bardziej efektywne przy zachowaniu sportowych aspiracji marki, w przypadku Q5 hybrid quattro osiągnęła punkt kulminacyjny. To kolejny ważny krok koncernu na drodze do pozbawionej emisji mobilności elektrycznej.

Audi Q5 hybrid quattro w pełnej wersji hybrydowej potrafi poruszać się wykorzystując w tym celu napęd czysto elektryczny, pozbawiony szkodliwej dla środowiska emisji gazów. Napęd ten pojazd zawdzięcza akumulatorowi litowo-jonowemu, po raz pierwszy zastosowanemu w samochodzie hybrydowym typu SUV. Udoskonalona konstrukcja wszystkich komponentów hybrydowych, mająca na celu obniżenie masy, umożliwia bardziej ekonomiczną jazdę.

Audi Q5 hybrid quattro oferuje jeszcze jedną istotną innowację - łączy wielokrotnie wyróżniany silnik 2.0 TFSI* z napędem quattro i zaawansowaną technologią hybrydową. W ten sposób powstał samochód, który zaskakuje dynamiką i efektywnością. Hybryda, która dowodzi naszej dewizy: "Przewaga dzięki technice".

Szerokie spektrum technologii hybrydowych w Audi Q5 hybrid quattro można lepiej poznać wybierając jeden z trzech programów jazdy - tryb EV. Program ten umożliwia jazdę w pełni elektryczną. Z maksymalną prędkością 100 km/h i bez jakichkolwiek odgłosów - to absolutnie nowe uczucie za kierownicą! Podczas jazdy ze stałą prędkością 60 km/h można osiągnąć zasięg maksymalnie 3 kilometrów. Dzięki swoim parametrom Q5 hybrid quattro stał się najszybszym pojazdem o największym zasięgu wśród samochodów w pełni hybrydowych. Tę jedyną w swoim rodzaju przyjemność gwarantuje napęd oparty na współdziałaniu silnika spalinowego i elektrycznego. Połączenie to umożliwia nie tylko redukcję zużycia paliwa i emisji CO2, ale i wysoką dynamikę jazdy.

* Prestiżowa nagroda "International Engine of the Year Awards" jest przyznawana przez grono renomowanych i specjalizujących się w motoryzacji dziennikarzy z ponad 30 krajów: UKIP Media & Events Ltd. www.ukipme.com/engineoftheyear.

Wartości zużycia paliwa i emisji CO2:
Zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 6,9 l/100 km
Emisja CO2 w cyklu mieszanym: 159 g/km

Grupa Krotoski-Cichy Warszawa