Audi A8

Konsekwentna wydajność

Hasło "Przewaga dzięki technice" to dewiza, która zobowiązuje. Nie odnosi się to tylko do sportowych wrażeń z jazdy, ale to także potrzeba zastanowienia się, w jaki sposób możliwie najwydajniej spożytkować każdą kroplę paliwa. Audi od lat we wszystkich swoich modelach konsekwentnie wdraża innowacyjne koncepcje, A jako twórca kolejnych innowacji, Audi jest liderem na rynku motoryzacyjnym wciąż podnosząc standardy efektywności w produkcji samochodów.

Audi Space Frame
Aluminium w konstrukcji Audi Space Frame (ASF) jest lekkie, a aluminiowe odlewy ciśnieniowe i profile wytłaczane wykazują większą elastyczność niż porównywalne elementy ze stali. Wykonane z tych komponentów elementy konstrukcji wyróżniają się szczególnie wysoką sztywnością. Konstrukcja Audi Space Frame to przede wszystkim większe bezpieczeństwo, obniżone zużycie paliwa i sportowe właściwości.

Silniki FSI
Technika FSI oznacza precyzyjne dozowanie i rozpraszanie paliwa bezpośrednio do komory spalania, co skutkuje bardziej wydajną pracą cylindrów oraz wyższym stopniem sprężania niż w silnikach o konwencjonalnym wtrysku. Przekłada się to na niższe zużycie paliwa i doskonałe osiągi pojazdu.

Silniki TDI
Silniki TDI to synonim niskiego zużycia paliwa i niewielkiej emisji dwutlenku węgla oraz ogromnej mocy otrzymywanych dzięki nowatorskiej technice takiej jak system wtrysku Cdommon Rail czy piezoelektryczne wtryskiwacze.

Odzyskiwanie energii
System rekuperacji przetwarza energię kinetyczną na energię elektryczną podczas hamowania lub toczenia się samochodu. W momencie ponownego przyspieszenia akumulator oddaje czasowo przechowywaną energię z powrotem do samochodu ładując alternator i zmniejszając zużycie paliwa.

Technika LED
Technika LED jest wykorzystywana w wielu miejscach w Audi A8 - opcjonalne światła przednie wykonane całkowicie w technice LED, światła do jazdy dziennej w światłach standardowych czy światła tylne LED. Światła LED mają żywotność obliczoną na cały czas użytkowania samochodu, a oszczędności w zużyciu paliwa są o połowę większe niż w przypadku zastosowania konwencjonalnych żarówek.

Grupa Krotoski-Cichy Warszawa