Gigantyczna moc.

Imponująca siła spokoju.

Silnik 12-cylindrowy - harmonia fenomenalnych osiągów i dużych rezerw mocy z wysoką kultura pracy. Audi A8 L W12 - moc, która budzi respekt.

FSI® w Audi A8 L W12.
Bezkompromisowa dynamika przyspieszenia i potężny moment obrotowy 625 Nm przy zachowaniu wysokiej kultury pracy. Audi A8 L W12 6.3 FSI quattro zachwyca mocą 368 kW i przyspieszeniem 4,6 sekundy do 100 km/h. Prędkość limitowana elektronicznie wynosi 250 km/h.
quattro® - Bezpieczeństwo na każdym metrze drogi.
Napęd quattro to to synonim maksymalnej przyczepności do podłoża dzięki zmiennemu rozkładowi momentu obrotowego między kołami przedniej i tylnej osi. Stały napęd na cztery koła jest realizowany przez centralny mechanizm różnicowy, który dostosowuje jego działanie do aktualnych warunków drogowych. quattro z opcjonalnym sportowym mechanizmem różnicowym zwiększa stabilność jazdy, dynamikę i zwrotność pojazdu, skutecznie zapobiegając pod- i nadsterowności. Udoskonalona trakcja przekłada się na większą satysfakcję z każdego pokonanego kilometra drogi. quattro nie pozwoli Ci stracić celu z oczu - ani na zakrętach, ani na prostych, ani na drogach o złej nawierzchni. Dzięki quattro Twoje A8 L W12 będzie trzymać się drogi jak gekon ściany!
tiptronic®
tiptronic to przekładnia oferująca możliwość ręcznej zmiany biegów. Największym atutem skrzyni tiptronic, wyposażonej zależnie od modelu w maksymalnie osiem przełożeń, jest zmiana biegu przy minimalnej utracie momentu obrotowego.
Grupa Krotoski-Cichy Warszawa