Wybitna efektywność

Silniki tdi® w A6 Avant

Wydajność i siła - TDI® w Audi A6 Avant
Wydajność i siła. Kombinacja bezpośredniego wtrysku paliwa i turbodoładowania zapewnia silnikom TDI wyjątkowe osiągi. Wysoki moment obrotowy w całym zakresie pracy i równomierny rozwój mocy. Przy tym wszystkim, redukcja emisji i zużycia paliwa np. 3.0 TDI clean diesel quattro: 235 kW (320 KM). Silnik TDI Audi A6 Avant zapewnia przyspieszenie do 100km/h w 5,2 sek. i prędkość maksymalną 250 km/h. Wszystkie silniki TDI spełniają najnowsze normy emisji spalin EU6.
quattro® - stały napęd na cztery koła
Stały napęd quattro gwarantuje więcej przyjemności z jazdy samochodem - szczególnie na śliskich nawierzchniach. Jeśli koła jednej osi samochodu tracą przyczepność i powstaje zagrożenie, że zaczną buksować, siła napędowa w środkowym mechanizmie różnicowym przekierowywana jest na inne osie w sposób w pełni automatyczny i stały. Dzięki temu samochód ma lepsze przyspieszenie, prowadzenie boczne, poprawioną trakcję, większe bezpieczeństwo, a jego prowadzenie jest jeszcze przyjemniejsze.
S tronic® zapewnia podwójną oszczędność: czasu i energii
7-stopniowa przekładnia S tronic to nie tylko połączenie dwóch przekładni, ale też sportowy charakter i wydajność. Wysoka sprawność i szybka zmiana biegów gwarantują jeszcze przyjemniejsze prowadzenie samochodu.
tiptronic® - tak komfortowy, że można samodzielnie przełączać biegi
Automatyczna skrzynia biegów tiptronic umożliwia przełączanie biegów w każdej chwili. Łączy w sobie komfort automatycznej zmiany biegów ze znakomitą dynamiką jazdy. Podczas zmiany biegów następuje jedynie minimalna przerwa przekazywania siły napędowej.
Grupa Krotoski-Cichy Warszawa