Silniki Audi A5 Cabriolet

Z mocy rodzi się pasja

Mając do dyspozycji wydajne jednostki napędowe TFSI® oraz TDI dostępne w ofercie Audi A5 Cabriolet szybko pokonamy codzienne szlaki i odkryjemy nieznane. Każda z nich charakteryzuje się nie tylko wysokim momentem obrotowym i dużymi rezerwami mocy, ich ogromną zaletą jest także wysoka kultura pracy i wydajność. Każdy z silników to efekt doskonałej myśli inżynierskiej.

Silniki TFSI® w Audi A5 Cabriolet

W Audi A5 Cabriolet zastosowano technologię TFS®. Jej szczególnym atutem jest połączenie wydajności i dynamiki silników FSI® z wyzwalającą dodatkową moc turbosprężarką. Dwa silniki TFSI zostały wyposażone w ekonomiczny system Start-Stop i oczywiście spełniają surowe normy emisji spalin EU5.

Silnik 1.8 TFSI dysponuje mocą 125 kW (170 KM), jego maksymalny moment obrotowy wynosi 320 Nm. Należy on do najbardziej ekonomicznych silników w swojej klasie: w sprzyjających warunkach drogowych jednostka z manualną skrzynią biegów zużywa zaledwie 6,2 l/100 km, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 8,7 sekundy. Silnik 2.0 TFSI dysponuje mocą 155 kW (211 KM) i maksymalnym momentem obrotowym 350 Nm; jest dostępny w dwóch wariantach: z napędem na przednią oś i przekładnią multitronic® lub z napędem quattro® i przekładnią S tronic. Także tę jednostkę napędową cechuje niewielkie zużycie paliwa i niskie wartości emisji CO2. W modelu A5 Cabriolet z napędem quattro® i przekładnią S tronic® zapewnia ona przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynoszące 7,3 sekundy.

Wartości zużycia paliwa i emisji
Zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 6,2-7,2 l/100 km
Emisja CO2 w cyklu mieszanym: 143-164 g/km

Grupa Krotoski-Cichy Warszawa