Audi A4 Limousine

Konsekwentnie wydajne

Przewaga dzięki technice to motto, któremu marka Audi jest wierna od wielu lat. Nie tylko w kwestiach związanych ze sportowym charakterem samochodów, lecz także w dziedzinie przyszłościowych rozwiązań. Audi konsekwentnie wprowadza technologie mające na celu poprawę wydajności. Jako twórcy licznych innowacji wywarliśmy trwały wpływ na światową motoryzację.

System Start-Stop
wpływa na obniżenie zużycia paliwa i emisji CO2 poprzez czasowe wyłączenie silnika np. podczas postoju na czerwonym świetle; przesunięcie dźwigni zmiany biegów na bieg jałowy lub zdjęcie nogi ze sprzęgła powoduje wyłączenie silnika; lekkie naciśnięcie na sprzęgło lub zwolnienie pedału hamulca automatycznie uruchamia silnik.

Rekuperacja
poprzez zwiększenie napięcia wytwarzanego przez prądnicę podczas hamowania lub hamowania silnikiem energia kinetyczna zmienia się w elektryczną; pozwala to podczas przyspieszania na odciążenie alternatora i oszczędność paliwa nawet do 3%.

Audi drive select® z trybem efficiency
Tryb Audi drive select efficiency aktywnie pomaga kierowcy wybrać najbardziej efektywny sposób jazdy zmniejszający zużycie paliwa. Silnik, przekładnia i opcjonalny napęd quattro® ze sportowym mechanizmem różnicowym reagują w sposób wyważony umożliwiając oszczędność energii. Na przykład przekładnia automatyczna pracuje według zmienionego programu zmiany przełożeń przenoszącego punkty zmiany biegów w niższe zakresy prędkości obrotowych, co redukuje zużycie paliwa. Elektromechaniczne wspomaganie układu kierowniczego, opcjonalny tempomat, dynamiczny układ kierowniczy oraz adaptive cruise control przyczyniają się do redukcji oporów jazdy. Klimatyzacja zostaje ustawiona w tryb eco i pracuje tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Taki efektywny sposób jazdy w trybie Audi drive select efficiency pozwala przejechać większą odległość na jednym zbiorniku paliwa i obniża emisję CO2.

Grupa Krotoski-Cichy Warszawa