Nowoczesne wzornictwo

W każdym szczególe

Foteliki samochodowe Audi nie tylko w przekonujący sposób spełniają wysokie standardy dotyczące jakości i bezpieczeństwa, ale są również atrakcyjnie wizualnie. Czy to w kolorystyce klasycznej, szaro-czarnej, czy też sportowej, czerwono-czarnej - każda z linii kolorystycznych idealnie harmonizuje z wysokiej jakości wnętrzem Audi. Specjalnie opracowane materiały są przyjazne dla skóry, przewiewne i nie blakną. Tapicerkę fotelików można zdjąć i wyprać. Ponadto obicie fotelików posiada certyfikat zgodności z normą Öko Tex 100.

Fotelik Audi dla niemowląt (G0+)

 • łatwy montaż w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy
 • zintegrowane pasy szelkowe i regulowany zagłówek
 • daszek chroniący przed słońcem
 • regulowany uchwyt do noszenia pozwalający na komfortowe używanie także poza samochodem
 • zdejmowany pokrowiec, nadający się do prania w pralkach i suszenia w suszarkach
 • wysokiej jakości logo Audi po obu stronach
 • nadaje się do wszystkich samochodów z 3-punktowymi pasami bezpieczeństwa
 • W celu zapewnienia większej stabilności fotelik można stosować w połączeniu z podstawką mocującą ISOFIX 4L0 019 900 C EUR.

Art. nr: 4L0 019 900 B (czerwony Misano-czarny)
Art. nr: 4L0 019 901 A (szary Titan-czarny)

Podstawka mocująca fotelik Audi dla niemowląt w uchwytach ISOFIX

Podstawka ISOFIX umożliwia łatwy opcjonalny montaż fotelika dla niemowląt Audi (G0+) bez pasów samochodowych. Dla fotelika Audi (G0/1) podstawka ta jest niezbędna. System jest mocowany w znormalizowanych uchwytach ISOFIX, połączonych na stałe ze strukturą nadwozia. Fotelik dla niemowląt Audi (G0+) i fotelik dla dzieci Audi (G0/1) są unieruchamiane w podstawce ISOFIX. Noga podstawki posiada regulację wysokości.

 • szybki montaż i łatwa obsługa
 • prosty montaż i demontaż fotelika dla niemowląt (G0+) bez stosowania pasów bezpieczeństwa samochodu.
 • dłuższy okres użytkowania dzięki kompatybilności zarówno z fotelikiem dla niemowląt Audi (G0+) jak i fotelikiem samochodowym Audi (G0/1)

Art. nr: 4L0 019 900 C EUR

Fotelik dziecięcy Audi (G0/1)

Ciężar ciała: 9 do 18 kg
Wiek: od ok. 1 do 4 lat
Kolory: czerwony Misano-czarny, szary Titan-czarny

 • łatwy montaż bez samochodowych pasów bezpieczeństwa przy użyciu (obligatoryjnej) podstawki Audi ISOFIX zintegrowane pasy szelkowe
 • zdejmowany pokrowiec, nadający się do prania w pralkach i suszenia w suszarkach
 • logo Audi po obu stronach

Stosować tylko w połączeniu z podstawką mocującą ISOFIX 4L0 019 900 C EUR.

Art. nr: 4L0 019 902 A EUR (czerwony Misano-czarny)
Art. nr: 4L0 019 903 A EUR (szary Titan-czarny)

Fotelik Audi dla starszych dzieci (G2/3)

Ciężar ciała: 15 do 36 kg
Wiek: od ok. 4 do 12 lat
Kolory: czerwony Misano-czarny, szary Titan-czarny

 • prosty montaż i obsługa
 • łatwe prowadzenie pasa
 • regulacja szerokości siedziska i oparcia (automatycznie wraz z regulacją wielkości)
 • okienko pozwalające optymalnie dostosować do wzrostu dziecka
 • siedzisko i oparcie rozłączane i składane w celu transportu
 • wysoki komfort siedzenia dzięki miękkiej tapicerce z oddychającej tkaniny
 • zdejmowane pokrycie, nadające się do prania w pralkach i suszenia w suszarkach
 • dodatkowe punkty mocowania poprawiające skuteczność ochrony
 • logo Audi po obu stronach

Art. nr: 4L0 019 904 C (czerwony Misano-czarny)
Art. nr: 4L0 019 905 C (szary Titan-czarny)

Testy. Sprawdzone bezpieczeństwo.

Program fotelików samochodowych z oferty Oryginalnych akcesoriów Audi spełnia wysokie standardy bezpieczeństwa. Wszystkie foteliki są poddawane testom zderzeniowym i spełniają obowiązującą w Europie normę bezpieczeństwa ECE R44/04. Ponadto Audi sprawdza foteliki pod kątem dodatkowych, wewnętrznych wymagań. Należą do nich testy na sankach przyspieszeniowych w realnym otoczeniu samochodu oraz testy zderzenia czołowego i bocznego po zamontowaniu w modelach Audi. Foteliki z oferty Oryginalnych akcesoriów Audi są zatem doskonale dopasowane do samochodów Audi.

Wymagania ustawowe

W testach zgodnych z wymaganiami ECE R44/04 fotelik samochodowy przypinany jest do znormalizowanej tylnej kanapy. Następnie symulowane jest zderzenie ze ścianą przy prędkości 50 km/h. Oceniane jest między innymi przyspieszenie klatki piersiowej i maksymalne przemieszczenie się głowy do przodu. Przepisy ustawowe wymagają, aby wszystkie foteliki samochodowe spełniały wymagania normy ECE R44/04.

Jak sprawdzany jest poziom bezpieczeństwa samochodu przy zderzeniu?

Przy teście zderzeniowym oceniany jest poziom bezpieczeństwa, jaki zapewnia dany pojazd przy deformacji przedniej części nadwozia i belki podłużnej oraz sposób działania pasów bezpieczeństwa i stopień ochrony przez foteliki samochodowe. Celem jest zapewnienie pochłonięcia maksymalnej energii, zanim przeciążenie zacznie oddziaływać na dziecko. W związku z faktem, iż w przypadku dziecka szczególnie ważne są obciążenia działające na głowę, kark, klatkę piersiową i brzuch, podczas testów badane są w szczególności siły działające na te części manekinów.

Na czym polega test Euro NCAP?

Według standardów Euro NCAP przeprowadzane są testy zderzenia czołowego z deformowalną przeszkodą przy prędkości 64 km/h oraz zderzenia bocznego z prędkością 50 km/h. W tym celu, w drugim rzędzie siedzeń mocowane są w fotelikach samochodowych manekiny dzieci w wieku 18 miesięcy oraz 3 lat. Test Euro NCAP ocenia zatem bezpieczeństwo kombinacji fotelik samochodowy-samochód. Dodatkowo oryginalne foteliki samochodowe Audi poddawane są dalszym badaniom sprawdzającym ich poziom bezpieczeństwa.

Na czym polegają badania fotelików Audi, inne niż testy zderzeniowe?

Dodatkowo do testów oceniających bezpieczeństwo, każdy fotelik we wszystkich samochodach badany jest pod kątem łatwości montażu. Foteliki są poddawane także oddziaływaniu ekstremalnych warunków klimatycznych (m.in. zachowanie koloru i odporność na światło i wysoką temperaturę), testom korozji oraz funkcjonalności, zarówno na stanowiskach testowych, jak i podczas długodystansowych testów samochodu. W końcu o tym, że jest to fotelik Audi, nie świadczy tylko jego tapicerka, lecz przede wszystkim jakość, jakiej klienci oczekują od marki Audi. Wszystkie materiały zastosowane w foteliku muszą spełniać wymagania normy toksyczności CEN "Bezpieczeństwo zabawek" i normy palności. Foteliki zatwierdzone przez Audi przechodzą jeszcze szerzej zakrojone badania, czego dowodem są niezależne certyfikaty, np. certyfikat Öko -TexR Standard 100 dla pokrycia fotelika.

Kontakt

Grupa Krotoski-Cichy Warszawa